En Etkili Sivilce Maskeleri, Sivilce için Maske

31.12.2017
3.054
En Etkili  Sivilce Maskeleri, Sivilce için Maske

Sivilce genellikle ergenlik zamanında meydana gelen oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu yazımızda sizler için en etkili sivilce maskeleri, sivilce maskeleri hakkında bilgi vereceğiz.

Sivilce izlerinden kurtulma

Sivilce sorunu genel olarak ergenlik zamanında boy gösteren ve 40’lı yaşlara kadar devam eden hormonsal nedenlerden dolayı kaynaklanan bir durumdur. Sivilceler bazı cilt türlerinde daha sıkıntılı bir altyapıya sebep olmaktadır. Bu ciltler oldukça hassastırlar. Özellik genç kızlar ve delikanlıları psikolojik açıdan oldukça etkiler.

Sivilce nasıl geçer sorusunu soranların sayısı oldukça fazladır. Sivilce sorunları olan kişiler tüm tarih boyunca bu sorunu giderebilmek için  hem tıp hem de bitkisel  yöntemlere başvurmuşlardır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için en etkili sivilce maskeleri hakkında bilgi vereceğiz.

En Etkili Sivilce Maskeleri

Aspirin Maskesi: Sivilceleriniz için aspirin maskesini uygulayacağını zaman dikkatli olmanız gerekmektedir.  Aspirine alerjisi olan ve hassas cilde sahip olan kişiler bu maskeden uzak durmalıdır. Aspirin ile yapacağınız bu maske sadece sivilcelere iyi gelmez ayrıca sivilce izlerinin de geçmesine yardımcı olur. Bu maskeyi haftada bir yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yapılışı;

3 adet aspirin, 1 çay kaşığı limon suyu, 1/2 çay kaşığı bal küçük bir kaseye koyarak iyice karıştırınız. Daha sonra yaptığınız bu karışımı  sivilce ve lekeli olan kısımlara güzelce sürünüz. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Karbonat Maskesi: Karbonat bildiğiniz üzere sadece cilde değil dişlere de oldukça faydalıdır. Hatta temizlik açısından evlerde bile tercih edilmektedir. Fakat çok fazla kullanırsanız cildinizi ve dişlerinizi tahriş eder. Yapılışı;

1 çay kaşığı yoğurda ½ çay kaşığı karbonat ilave edilerek, üzerine iki damla kadar limon sıkılır. Daha sonra iyice karıştırılır. Sivilcenin bulunduğu kısımlara sürülür. Sivilcelerin yanı sıra sivilce izlerini de geçirir. Haftada bir kez uygulamanız tavsiye edilir.

Madecassol Krem: Madecassol maskesi hem bir sivilce maskesi  hem de cilt lekeleri için oldukça etkili olan bir üründür. Kuru ciltlere de oldukça iyi gelmektedir. Yapılışı;

1 çay kaşığı Madecassol krem, 1 çay kaşığı bepanten, 1 tane E vitamini ampul bu malzemeler alınarak hepsi bir kaba koyularak karıştırılır. Göz ve dudakların hariç tüm yüze iyice sürülür. Daha sonra 60 dakika boyunca bu maske yüzünüzde bekletilir. Önce pamuk ile sonra ılık su ile yüzünüz iyice temizlenir.

Antibiyotik Maskesi: Antibiyotik bildiğiniz üzere iltihapları öldürmek için kullanılmaktadır. Bu maskemizde antibiyotik’in bu özelliğini cildimizde kullanacağız. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmanız önerilir. Yapılışı;

1 çay kaşığı pudra, 1 tane antibiyotik (kapsül veya ilaç fark etmez), 1 çay kaşığı ılık su bütün bu malzemeler iyice karıştırılır. Hazırlanan maske sivilceli alana iyice sürülür ve 20 dakika boyunca bekletilir. Bekledikten sonra ılık suyla iyice durulanır. Hassas ciltler için bu maske zararlı olabilir.

sivilce maskeleri

sivilce maskeleri

Bıldırcın Yumurtası Maskesi: Bıldırcın yumurtası oldukça faydalıdır.  İçerisinde bulundurmuş olduğu vitaminler ve mineraller besleyicidir. Bıldırcın yumurtasını kullanarak en etkili sivilce maskeleri yapmanız mümkündür. Yapılışı;

1 tane bıldırcın yumurtası,1 çay kaşığı bal,1 çay kaşığı limon suyu ve 3 yemek kaşığı beyaz kil gibi malzemelerin hepsi karıştırılır. Göz ve dudak hariç olmak üzere tüm yüze sürülür. 20 dakika boyunca bekletilir ve ılık suyla durulanır.

Arkadaşlar bu sivilce  maskelerini uygulamadan önce kesinlikle cilt tipinizi iyi bilmenizde fayda var. Aksi takdirde yapacağınız bu en etkili sivilce maskeleri cildinizi tahriş edebilir ve farklı sorunlara yol açabilir. Eğer ki bu maskeleri uyguladığınız takdirde sivilcelerinizde bir azalma meydana gelmediyse bir cilt doktoruna gitmeniz iyi olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Sağlıkhane
Sağlıkhane; Sağlık hakkında herşeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir blog sitesidir.
FACEBOOK YORUMLAR
YORUMLAR

  1. Deniz dedi ki:

    Bende biktim sivilceden insallah ise yarar deneyeyim bakalim.

  2. Hadise dedi ki:

    Gerçekten bunaldım, ne yapsam geçmiyor.

  3. Mustafa dedi ki:

    sivilcelerden bıktım cidden. Yazı için teşekkürler faydalı olmuş.