Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

29.08.2017
2.401
Hızlı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Şimdi bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza için hızlı zayıflama yöntemleri yani bir diğer ismiyle zayıflama yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Kilo vermeyi çok zor bir şey olarak görmeyin. Kolay bir şekilde yapabileceğiniz hızlı zayıflama yöntemi ile kilo verebileceksiniz. Kilo vermek için tek  gereken şey 1 dakikalık bir zaman dilimi! Daha fazla uzatmadan zayıflama yolları nelermiş görelim.

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

1. Karıştırın

Sevdiğiniz bir meyve suyu varsa bunu maden suyuyla karıştırın. Bu sayede içtiğiniz meyve suyunun yarı kalorisini alacağınız için, kaloriyi büyük miktarda düşüreceksiniz.

2- Sakız Çiğneyin

Yapılan bir çok araştırmaya göre  gün boyu sakız çiğnemek  metabolizmayı yaklaşık olarak  20 oranında artırıyormuş. Metabolizmanız hızlandığı için daha fazla kalori yakarsınız buda zayıflamanıza olanak sağlar.

3. Abur Cuburu Azaltın!

Ne zaman birisi size abur cubur teklif ederse yememeye çalışın. Yapılan bir çok araştırmanın sonucuna göre kilo almaya yol açan en büyük faktörlerden bir tanesi bol bol abur cubur tüketimi yapmak. Bu yüzden zayıflamak için abur cubura son!

4. Ambalaja Dikkat Edin

Markete gittiğinizde herhangi bir şey aldığınızda veya yediğiniz zaman ambalajların üzerinde yer alan kalori değerlerine göz atınız. Eğer ki yediğiniz şey 100 kalori üzeriyse çok fazla kalori alıyorsunuz anlamına gelmektedir. Fazla kalori = Kilo!

5. Yürüyüşe Çıkmadan Önce yeşil Çay İçin

Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasında önemli rol oynamaktadır. Bu sayede daha hızlı yağ yakarsınız. Ayrıca yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay için. Çünkü yeşil çay içerisinde bol miktarda polifenoller (antioksidan bileşikler) barındırır, kafeinle birleşerek mükemmel derece kalori yakar. Tansiyon vb hastalıklarınız varsa bu adımı es geçiniz!

6. Yemeğinizi Evden Getirin

Dışarıda yemek yememeye özen gösterin. Çünkü dışarıda yenilen yemekler daha çok kilo almanıza yol açar. Bu yüzden dışarı çıktığınızda yanınıza evden bir şeyler almayı unutmayın.

7.  Kan Testi Yaptırın

Eğer ki yukarıda ki adımların çoğunu yaptım ama bir türlü olmuyor derseniz, tiroid bezlerinizde sıkıntı olabilir. Bunu öğrenmek için kan testi yaptırın. Tiroid bezlerinde sıkıntı olduğunda metabolizma yavaşlar ve kilo almaya başlarsınız.

8.Yemeği pişirmeden Önce Ölçün

Makarna, pilav gibi besinleri yerken miktarı belirlemeye çalışın. Yoksa bir başladınız mı bitmek bilmeyebilir. Bu tür besinleri çok tüketirseniz kilo yapar. Bu yüzden elimizden geldiği kadar ölçülü ve miktarına göre yiyelim.

9-Metabolizmanızı Dinç Tuttun

Metabolizmanızın dinç kalması için 4 saate fazla aç kalmamaya özen gösterin. 4 saatten fazla aç kalmanızı öneren diyet programlarına kulak asmayın. Unutmayın metabolizmanız yavaşlarsa kilo alırsınız!

10. Balık Yemeyi İhmal Etmeyin

Balık,  insan vücudu için oldukça önem arz eden omega-3 yağ asitlerini içerisinde barındırır. Omega-3 açısından zengin balıklar, tonbalığı, uskumru, somon ve morina balıklarıdır. Diyet yapan kişilere göz attığımızda düzenli balık tüketen kişiler, tüketmeyenlere göre %20 oranında daha hızlı kilo vermişler.

Arkadaşlar kilo vermek birazda zamana bağlı, pes etmeyin herkes nasıl yapıyorsa sizde yapabilirsiniz. Motivasyonunuzu üst seviyede tutmaya çalışın. Umarım hızlı kilo zayıflama yöntemleri isimli makalemiz faydalı olmuştur. Ayrıca hızlı zayıflama yöntemleri arasında yer alan  cevizin faydaları konumuzda bakabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

YAZAR BİLGİSİ
Sağlıkhane
Sağlıkhane; Sağlık hakkında herşeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir blog sitesidir.
FACEBOOK YORUMLAR
YORUMLAR

  1. Burak eker dedi ki:

    Bunları zaten uyguladınmı zayıflarsın zaten az yiceksin yediğinie dıkkat ediceksın okadar.

  2. Gülten dedi ki:

    Bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum, güzel yazı olmuş.