Mucizevi Hacamatın Faydaları ve Zararları

02.12.2017
2.740
Mucizevi Hacamatın Faydaları ve Zararları

Hacamatın faydaları ve zararları nelerdir, kimler hacamat yaptıramaz? hacamat nerelere yapılır? Tüm merak edilenler bu yazımızda…

Hacamat Nedir

Hacamat, dediğimiz şey genellikle Müslüman ülkelerde hastalıkların tedavi edilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Günümüzde hacamat tüm hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Sağlık bakanlığının onaylamadığı bu tedavi yönteminin hadislerde sıkça geçtiği ifade edilmektedir. Hacamat tedavisini yapan kişilere haccam ve bu uygulamalar esnasında kullanılan  bardak türü malzemelere ise demihcem denilmektedir. Şimdi hacamatın faydaları, hacamat nasıl uygulanır? hacamat nerelere yapılır gibi soruların yanıtlarına geçelim.

Hacamat Nasıl Uygulanır?

Şimdi hacamat nasıl uygulanır? sorusunun cevabına gelelim. Hacamat ile kan alma uygulamasında hacamatın yapıldığı yerlere kan toplayabilmek amacıyla yapılmaktadır. Bu sebeple içinde steril bir ortamda korunan ve temiz bir bardak ve benzeri şeyler ters çevrilerek içerisine hızla sokulan ve geri çekilen bir alev  ile içerisinde bulunan hava alınmaktadır. Daha sonra ateş ile havası alınan bu bardak  vücuda kapatılmaktadır.  Hacamat tedavisi sonucunda vücuttan çıkarılan kan kirli ve zararlıdır. Kirli kan direkt olarak damardan alınmamaktadır. Deri yoluyla vücut dışarısına çıkan kirli kan, vücuttaki dengelerin normale dönmesine yol açar. Bu sebeple hacamatın faydaları görülebiliyor.

Hacamat için Uygun Gün Ve Şartlar

Hacamatın Günleri: Hacamatın yapılması için en uygun gün pazartesidir. Eğer ki pazartesi zamanınız yoksa salı,perşembe ve pazar günleri de uygulayabilir ve hacamatın faydaları nelermiş görebilirsiniz.

Hacamatın Yapılmayacağı Günler: Cumartesi, çarşamba ve cuma günlerinde hacamatın yapılması uygun görülmez. Bazı hadislerde bu günler hacamat yasak kılınmıştır.

Hacamat İçin En Uygun Saat: Güneş doğduktan 1-2 saat sonra hacamat yöntemini yapabilirsiniz.

Hacamat Öncesi Yapılması Gerekenler

Hacamat tedavisi yaptırmadan önce yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Bunlar bu şekildedir;

 • Tedaviye aç karınla gitmeniz gerekiyor.
 • Tedaviye gitmeden 2 gün öncesinde hayvansal gıda tüketimini kesin.
 • Hacamat yapılmadan önce cinsel ilişkide bulunmamalıdır.
 • Ekşi, acı ve tuzlu yiyecekler fazla tüketilmemelidir.

Kimler Hacamat Yaptıramaz?

Hacamat herkes tarafından yapılabilir fakat bazı kişilerde olumsuz sonuçlara yol açabilir. Peki, kimler hacamat yaptıramaz?

 • Zayıf ve ihtiyar kişiler,
 • Kana karşı fobisi bulunan kişiler,
 • Kalp rahatsızlığı olan kişilere,
 • Hiv ve Aids hastalıkları olan kişilere,
 • Ufak çocuklara,
 • Kansızlık sorunu olan kişilere,
 • Hamile olan bayanlara,
 • Tansiyon hastalığı bulunan kişilere
Mucizevi Hacamatın Faydaları ve Zararları

Hacamatın Faydaları – hacamat nasıl uygulanılır? – kimlere hacamat yapılmaz

Hacamatın  Faydaları

Hacamatın sağlımıza bir çok faydası bulunmaktadır. Günümüzde bir çok kişi hacamat uygulamasını yaptırmaktadır. Peki, hacamatın faydaları nelerdir? hacamat nelere iyi gelir? 

1- Hacamat, sinüzite iyi gelir: Kış mevsimlerinde sürekli sinüzit sorunundan şikayetçi iseniz kesinlikle hacamat yaptırmalısınız.

2- Hacamat, baş ağrılarına iyi gelir: Sürekli bir biçimde baş ağrılarınız var ise ve hayatınızı çekilmez kılıyorsa bu sorunun temel nedeni pis kan olabilir. Hacamat yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

3- Hacamat, kadın hastalıklarında etkilidir: Yumurtalıklarınız ya da rahim ağzında çeşitli hastalıklarınız bulunuyorsa hacamat uygulamasının kadın hastalıklarına olan faydalarından yararlanabilirsiniz.

4. Hacamat, yorgunluğa iyi gelir: Gün içerisinde sürekli yorgunsanız ve uykunuz geliyorsa, bundan kurtulmak istiyorsanız hacamat uygulaması ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

5- Hacamat, sırt ve diz ağrılarına iyi gelir: Bel bölgenizde, sırtınızda ya da diz kapaklarınızda sürekli bir ağrı mevcutsa hacamat uygulamasından yararlanabilirsiniz.

6- Hacamat, hormon tedavisinde destek olur: Vücudunuzda bulunan çeşitli hormonsal hastalıklar sebebiyle kullandığınız ilaçların yan etkilerden kurtulmak için hacamat uygulamasını yaptırabilirsiniz.

7- Hacamat, cinsel zayıflığı giderir: Özel hayatınız eskisine göre daha kötü ise ve cinsel konuda kendinizi yetersiz buluyorsanız hacamat uygulamasını yaptırabilirsiniz.

8- Hacamat, bağışıklık sistemine iyi gelir: Özellikle de kış mevsimlerinde en ufak bir şeyde hasta oluyorsanız büyük bir olasıkla bağışıklık sisteminiz zayıftır. Bunu çözmek için hacamat yaptırabilirsiniz.

9- Hacamat, kan üretimine yardımcı olur: Kansızlık ve benzeri problemlerin önüne geçmek için bir çözüm arıyorsanız hacamat sizler için ideal bir çözüm olabilir.

10- Hacamat, sivilcelere iyi gelir: Eğer ki sivilce sorunundan çok sık şikayet ediyorsanız uzman kişiler tarafından yapılacak olan hacamat tedavisi ile çok kısa zaman içerisinde pürüzsüz ve daha canlı güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

11- Hacamat, konsantrasyonun artmasına yardımcı olur: Hacamatın faydaları arasında konsantrasyonun artırmada bulunuyor. Dikkat dağınıklığı ve odaklanamama gibi sorunlarınız var ise uzman kişiler tarafından yapılan hacamat uygulamasının muhteşem faydalarından faydalanabilirsiniz.

12- Hacamat, hafızayı güçlendirir: Unutkanlık problemleri yaşıyorsanız ve eğitim hayatınızı büyük bir ölçüde etkiliyor ise hacamat uygulaması sayesinde hafızanızı daha da güçlendirebilir ve bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Hacamat ayrıca okuduğunu algılama konusunda da önemli bir tedavi olarak sayılmaktadır.

13- Hacamat, ödem giderir: Bir çok sebep nedeniyle vücudunuzda oluşan ödem problemlerine karşı hacamat uygulamasını yaptırabilir ve kısa sürede ödem atıcı faydalarına kendiniz şahit olabilirsiniz. Hacamatın faydaları hakkında kısa bir bilgi verdik. İşte, hacamatın diğer faydaları;

 • Hacamat, çocuklarda beyin gelişimini destekler,
 • Hacamat, vücutta meydana gelen gazı atar,
 • Hacamat, toksin temizliğinde kullanılır,
 • Hacamat, tümör ve kistlere karşı etkilidir,
 • Hacamat, zehirlenmelere karşı kullanılır,
 • Hacamat, romatizmayı iyileştirir,
 • Hacamat, bağırsak enfeksiyonlarını giderir,
 • Hacamat, mide problemlerini iyileştirir.

Bu yazımızda sizler için hacamatın faydaları nelerdir? kimler hacamat yaptıramaz? hacamat nerelere yapılır? gibi soruları yanıtladık. Merak ettiğiniz soruları yorum yaparak sorabilirsiniz.

Sık sorulan sorular

YAZAR BİLGİSİ
Sağlıkhane
Sağlıkhane; Sağlık hakkında herşeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir blog sitesidir.
FACEBOOK YORUMLAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.